Zahájení školního roku 2024 / 2025

Slavnostní zahájení školního roku 2024/2025 v základní škole proběhne v pondělí 2. září 2024 v zahradní učebně od 7:45 hodin. Zveme především rodiče prvňáčků. Po společném úvodu si paní učitelka odvede prvňáčky do své třídy. Rodiče mezitím mohou navštívit ŠD, aby upřesnili informace nebo mohou čas využít na prohlídku školy či dotazy směrem k řediteli školy.

První školní den dojde k ukončení vyučování všech ročníků v 8:30 hodin.
Obědy budou první den školy vydávány od 11:00 hodin.

Ranní i odpolední školní družina bude k dispozici pro přijaté účastníky.

Rodiče všech žáků se ve školním roce 2024/2025 budou opět finančně podílet na nákupu sešitů a školních potřeb, které nejsou poskytovány bezúplatně.

Žáci obdrží v naší škole všechny učebnice, pracovní sešity, sešity a základní spotřební materiál pro Pč i Vv. Podrobné informace k dalším školním potřebám předají žákům třídní učitelé na začátku školního roku.

ORGANIZACE PRVNÍHO TÝDNE ŠKOLY

• Pondělí
    • slavnostní zahájení školního roku v ZŠ, ukončení vyučování všech ročníků v 8:30, oběd v 11:00
  • Úterý
    • den s třídními učiteli, rozdávání učebnic, nastavení výšky lavic, apod.
    • 1. ročník končí vyučování v 11:35, následuje oběd
    • 2. a 3. ročník končí vyučování ve 12:00, následuje oběd
    • 4. a 5. ročník končí vyučování ve 12:30, následuje oběd
  • Středa
    • vyučování proběhne podle rozvrhu hodin
  • Čtvrtek
    • vyučování proběhne podle rozvrhu hodin
  • Pátek
    • zábavné dopoledne s prvňáky, první 2 vyučovací hodiny "průzkumná výprava prvňáků" po škole, 3. a 4. hodina společné soutěže ve sportovní hale, vyučování končí po 4. vyučovací hodině všem žákům, na oběd odcházejí postupně nejprve žáci 1., pak 2. a 3. a nakonec 4. a 5. ročníku

ZÁKLADNÍ INFORMACE K ORGANIZACI ŠKOLNÍHO ROKU

Pro přijaté žáky do školní družiny je zajištěn dopolední dohled v prostorách ŠD od 6:30 do 7:30 hodin.

Odpolední ŠD končí v 16:00 hodin (ve středu v 16:50 hodin).

Ostatní žáci přicházejí do školy v době od 7:30 do 7:40 hodin.

Do areálu ZŠ vstupují žáci přednostně brankou z chodníku. V případě, že je otevřena elektrická brána a nepohybuje se po příjezdové cestě žádné auto, mohou vstupovat i hlavní branou, pokud se právě nezavírá.

Nabídku zájmových útvarů a kroužků uveřejníme v průběhu září. Zájmové útvary zahájí svou činnost od října.

Potvrzení o povolení k inkasu odevzdají rodiče nových žáků nejpozději do konce prvního zářijového týdne (limit nejméně 3.000,-Kč na 1 dítě, bez udání data splatnosti, bez variabilního symbolu a dalších limitujících nastavení).

Termín pro uhrazení všech plateb je stanoven jednotně, do 20. dne v měsíci. Inkasní příkaz budeme zadávat zpravidla v době od 16. do 19. dne v měsíci. Při výjimečném neprovedení inkasa ve stanoveném termínu pak bude nutné uhradit částku hotově u sekretářky školy do 5 pracovních dnů v čase od 6:30 do 9:00 hodin.

Nově přijatým dětem bude vytvořen školní účet v Google Učebně daného ročníku.
Google Učebny z předchozího školního roku budou na začátku nového školního roku archivovány (žáci se již do nich nedostanou) a nový školní rok začneme s novými Google Učebnami ve všech předmětech. Všem opět dorazí pozvánky, které stačí potvrdit. Žákům, kteří přestupují na jiné školy bude v měsíci září smazán školní Google Účet s veškerým obsahem.

NA CO SE ZAMĚŘIT NA ZAČÁTKU ŠKOLNÍHO ROKU

• vyplnit údaje na úvodní stránce žákovské knížky
  • seznámit se se školním řádem (žák i rodič)
  • obalit učebnice, pracovní sešity, sešity a podepsat podle pokynů vyučujícího