Červen 30.6. 2024

Poslední měsíc před prázdninami jsme zahájili vzdělávacím vícedenním pobytem s předškoláky. V Děbolíně jsme si to užili se vším všudy. Stali jsme se přírodovědci, kuchaři, keramiky, letci, sportovci... Moc se nám líbilo a těšíme se na toto kouzelné místo i příští rok. Další týdny jsme se věnovali prázdninové tématice. Kam pojedeme, kde se místo nachází, co tam můžeme vidět, na co se nejvíce těšíme.... Zdůraznili jsme bezpečnost při prázdninových aktivitách – jak se chovat v lese, u vody, ve městě, aby nedošlo k úrazům, či jiným nepříjemnostem. Nejstěžejnější akcí měsíce bylo slavnostní „Rozloučení s předškoláky “ v prostorách restaurace sportovní haly. Děti si připravily krátký kulturní program a poté byly pasovány na budoucí školáky. Součástí programu bylo vyhlášení čtenářů našeho projektu „Čtecí strom“. Drobnou odměnou jsme podpořili všechny děti, které přečetly s rodinou nějakou knihu. V červnu si pro nás paní učitelka Karla Němečková Hospodářská s dětmi ze své třídy připravila šipkovanou, která pro nás byla příjemným zpestřením. Pro budoucí školáky to bylo milé a přirozené seznámení s paní učitelkou, se kterou usednou do lavic. Koncem měsíce jsme ukončili plavecký výcvik v Českém Krumlově a dostali plavecká vysvědčení. Červen je za námi a my všem přejeme krásné slunné léto s mnoha novými zážitky. Budoucím školákům přejeme jen to nej a ať se ve škole daří!

Červen v MŠ, autor: Učitelky MŠ